loading...
صفحه اصلی آرشیو تماس با ما
سيد تقي بازدید : 68 چهارشنبه 12 دي 1397 نظرات (0)

دليل رشد تلگرام چيست

دليل رشد تلگرام چيست

 

تلگرام يك برنامه پيام‌رسان است كه تمركزش را روي سرعت انتقال پيام و امنيت گذاشته است. اين برنامه بسيار ساده و استفاده از آن رايگان است. با تلگرام شما مي‌توانيد عكس، ويدئو، متن و هر نوع فايلي را ارسال كنيد.

اين برنامه به شما اجازه مي‌دهد تا گروه‌هايي با ظرفيت حداكثر 200 نفر ايجاد كنيد. شما مي‌توانيد شماره تلفن خود را بنويسيد يا افراد را با نام كاربري جست‌وجو كنيد. به عبارت ديگر تلگرام تركيبي از پيام‌ كوتاه و اي‌ميل است.

 

تلگرام از هشتگ و منشن (ذكر نام يك فرد) نيز پشتيباني مي‌كند. اگر به دنبال بالاتر بردن امنيت هستيد مي‌توانيد به تنظيمات برنامه رفته و امنيت را بالا ببريد. شما مي‌توانيد گفت‌وگوهاي خصوصي داشته باشيد و قابليت از بين رفتن خود به خودي در آن را فعال كنيد و همچنين براي برنامه خود رمز عبور قرار دهيد.

در سايت خود تلگرام نوشته شده است كه يك برنامه غيرتجاري است و به كشور خاصي تعلق ندارد و همه مي‌توانند از آن استفاده كنند.

چه كساني پشت تلگرام هستند؟

تلگرام توسط پاول و نيكلاي دوروف دو برادر روس پشتيباني مي‌شود. پاول پشتيباني مالي و ايدئولوژيك و نيكلاي مسووليت بخش تكنولوژي در تلگرام را بر عهده دارد. نيكلاي بر روي پروتكل‌هاي باز، ايمن و بهينه روي چندين مركز داده كار مي‌كند و در نتيجه تلگرام بسيار سريع و ايمن است. در عين حال كه موسسان اين برنامه روسي هستند اما مقر اصلي آنان شهر برلين در آلمان است.

آنها چگونه پول درمي‌آورند؟

خود برادران دوروف مي‌گويند اين برنامه را براي مردم ساخته‌اند و قصد كسب درآمد از آن ندارند. آنها همچنين مي‌گويند هيچ‌گونه آگهي و تبليغ تجاري نمي‌پذيرند و قصد فروش برنامه را نيز ندارند. حتي مي‌گويند قصد فروش سهام هم ندارند و پول به اندازه راه‌اندازي تلگرام را داشته‌اند و اگر نيازمند پول شوند از كاربران مي‌خواهند تا به صورت غيراجباري به آنها اهدا كنند. اما به‌هيچ‌وجه قصد كسب درآمد از اين راه را ندارند.

تلگرام كي متولد شد؟

برنامه پيام‌رسان تلگرام براي اولين بار در 14 آگوست 2013 براي آيفون راه‌اندازي شد و بعد نسخه آلفا براي اندرويد را در 20 اكتبر 2013 بيرون داد. مي‌توانيد از تلگرام در تلفن‌هاي همراه هوشمند، تبلت‌ها، ويندوز، ويندوزفون و لينوكس استفاده كنيد. همچنين مي‌توانيد به طور همزمان از تلگرام روي چندين وسيله استفاده كنيد و تنها به يك شماره تلفن منحصربه‌فرد در تمام آنها نياز داريد. شما مي‌توانيد يك نام كاربري براي خود انتخاب كنيد و سايرين مي‌توانند نام شما را جست‌وجو و شما را پيدا كنند و به شما پيام بدهند. حتي در صورتي كه شماره تلفن شما را نيز نداشته باشند با نام كاربري نيز مي‌توانند به شما پيام دهند.

موسسان تلگرام برنامه خود را ايمن‌تر از واتس‌اپ و لاين مي‌دانند. آنان مي‌گويند اگر از گفت‌وگوي خصوصي استفاده كنيد، پيام شما در مبدأ و مقصد رمزگذاري مي‌شود و به هيچ عنوان پيام‌ها در فضاهاي ابري ذخيره نمي‌شوند و تنها در مبدأ و مقصد در دسترس خواهند بود. البته بايد بگوييم احتمالاً اين موسسان نمي‌دانند كه پيام‌ها در واتس‌اپ نيز به هشت روش رمزگذاري مي‌شوند.

آنها به كار و امنيت خود اطمينان بالايي دارند و به كسي كه بتواند پيام‌هاي رمزگذاري‌شده را رمزگشايي كند 300 هزار دلار جايزه مي‌دهند. آنها مي‌گويند سرويس‌دهنده اينترنت شما هر شركتي كه باشد نمي‌تواند به محتواي پيام شما دسترسي داشته باشد.

شايد برايتان اين سوال پيش آيد كه تفاوت پيام خصوصي با پيام‌هاي معمولي در چيست؟ آيا پيام‌هاي معمولي رمزگذاري نمي‌شوند؟ در ابتدا بايد بدانيد در هر صورت رمزگذاري انجام خواهد شد. اما نوع رمزگذاري‌ها متفاوت خواهد بود. هنگام استفاده از پيام خصوصي، پيام‌ها از رمزگذاري كاربر به كاربر استفاده مي‌كنند اما در حالت معمول رمزگذاري كاربر-سرور و سرور-كاربر استفاده مي‌شود. همچنين بايد بدانيد كه پيام‌ها از گفت‌وگوهاي خصوصي امكان باز‌ارسال به ديگران را ندارند (فوروارد نمي‌شوند)، همچنين اگر پيامي در يك طرف پاك شود در طرف ديگر نيز پاك خواهد شد.

نگاه كلي به برنامه پيام‌رسان تلگرام

تلگرام نيز يك برنامه پيام‌رسان از طريق اينترنت است كه مانند ساير برنامه‌هاي پيام‌رسان عمل مي‌كند. در ابتدا شما آن را روي ابزار هوشمند خود نصب و سپس شماره تلفن خود را وارد مي‌كنيد. بلافاصله يك پيام تاييد براي شما ارسال مي‌شود و حساب كاربري خود را فعال مي‌كنيد. از آن لحظه به بعد مي‌توانيد با افراد ديگري كه اين برنامه را روي ابزار هوشمند خود دارند، از طريق اينترنت و بدون پرداخت اپراتوري ارتباط برقرار كنيد. حال در برخي از برنامه‌ها امكان برقراري تماس صوتي و تصويري نيز اضافه شده است كه در مورد تلگرام بايد بگوييم هنوز اين امكانات در آن وجود ندارد. موسسان تلگرام مي‌گويند ما فعلاً تمركزمان را روي سرعت انتقال پيام و امنيت آن گذاشته‌ايم و به مرور زمان سرويس‌هاي ديگر را نيز در اين برنامه فعال مي‌كنيم. آنها بسيار به امنيت برنامه خود مي‌بالند. البته برخي برنامه‌هاي ديگر نظير واتس‌اپ نيز بسيار ايمن هستند و امكانات بيشتري نيز در اختيار كاربر قرار مي‌دهند يا وايبر تماس تصويري را نيز به برنامه خود اضافه كرده است. مانند تمامي برنامه‌هاي پيام‌رسان ديگر شما مي‌توانيد گروه بسازيد و در گروه‌ها گفت‌وگو كنيد. در اين برنامه شما مي‌توانيد گروه‌هايي با ظرفيت حداكثر 200 نفر بسازيد كه در مقايسه با وايبر اين ظرفيت دو برابر است. شما همچنين در تلگرام مي‌توانيد به غير از ارسال متن، عكس و ويدئو، فايل نيز ارسال كنيد و اين از ويژگي‌هاي خوب اين برنامه به شمار مي‌رود. نكته بسيار قابل توجه در اين برنامه اين است كه به شما اجازه مي‌دهد تا فايل‌هاي در اندازه حداكثر 5/1 گيگابايت را از طريق اين برنامه ارسال كنيد. در اين برنامه نيز مانند ساير برنامه‌هاي پيام‌رسان موبايلي شما مي‌توانيد كاربران ديگر را كه نمي‌خواهيد با آنان ارتباط برقرار كنيد، بلاك كنيد.

بايد بگوييم تلگرام در ارسال و دريافت پيام همان‌طور كه موسسان آن مي‌گويند، بسيار سريع است و همين سرعت بالا موجب شده است روز به روز بر تعداد كاربران اين برنامه افزوده شود. در كشور خودمان قبل از اينكه وايبر با اختلالاتي مواجه شود اين شبكه پيام‌رسان خيلي مورد استقبال نبود اما هنگامي كه اختلالاتي در دريافت و ارسال پيام در وايبر در يك دوره اتفاق افتاد، حجم زيادي از كاربران به استفاده از تلگرام سوق داده شدند و تاكنون كاربران از استفاده از آن رضايت داشته‌اند. در حال حاضر اين برنامه 50 ميليون كاربر دارد و خود موسسان مي‌گويند هر هفته يك ميليون كاربر به تعداد كاربران اين شبكه اجتماعي پيام‌رسان اضافه مي‌شود. آنها همچنين مي‌گويند روزانه يك ميليارد پيام از طريق اين شبكه پيام‌رسان ارسال مي‌شود.

در 17 فوريه 2015 بنياد مرزهاي الكترونيكي، كه يك سازمان غيرانتفاعي در آمريكاست، اين برنامه را به لحاظ امنيت مورد بررسي قرار داده و به آن نمره چهار از هفت داده است. البته بايد يادآور شويم در بررسي امنيت در گفت‌وگوي خصوصي، تلگرام نمره هفت از هفت را از آن خود كرده است.

اين برنامه در حال حاضر به زبان‌هاي انگليسي، عربي، آلماني، اسپانيايي، پرتغالي، ايتاليايي و كره‌اي در دسترس است.

بايد بدانيد كاربران در كشور ما از پرمصرف‌ترين كاربران شبكه‌هاي اجتماعي موبايلي و پيام‌رسان هستند و اين حجم عظيم كاربران تا قبل از اختلالات وايبر از اين شبكه استفاده مي‌كردند و حال به تلگرام روي آورده‌اند و مسلماً بخش عمده و قابل توجهي از كاربران اين برنامه را به خود اختصاص مي‌دهند.

ارسال نظر بری ین مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
کد امنیتی
آمار سایت
  • کل مطالب : 3
  • کل نظرات : 0
  • افراد آنلین : 1
  • تعداد اعضا : 0
  • بازدید امروز : 96
  • باردید دیروز : 100
  • بازدید هفته : 343
  • بازدید ماه : 726
  • بازدید سال : 23,019
  • بازدید کلی : 29,569